rcmedical.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i urodzie.

Uroda

Spalone rozjaśnianiem włosy – jak je uratować?

Spalone rozjaśnianiem włosy – jak je uratować?

Rozjaśnianie włosów jest częstym zabiegiem fryzjerskim, jednak gdy jest źle wykonany może spowodować nie tylko skrajne osłabienie włosów, ale też ich spalenie. Niestety takie włosy mogą się kruszyć i wypadać. Na szczęście są sposoby, by je uratować. Kluczem do sukcesu jest właściwa pielęgnacja i duże nawilżenie.

Olejuj włosy co dwa dni

Włosy spalone rozjaśnianiem trzeba bardzo solidnie nawilżać. Wbrew pozorom do tak dużego osłabienia włosów dochodzi nie tylko, gdy rozjaśniacie je na własną rękę, ale też gdy wybierzecie nieodpowiedni salon fryzjerski. Pamiętajcie również, że włosów nie należy zbyt często rozjaśniać. Skoro to już jasne, to czas przejść do sposobów, które pozwolą Wam uratować spalone włosy. Przede wszystkim musicie właściwie je olejować i to często, koniecznie co dwa dni. Do tego celu polecamy Wam olejek kokosowy bądź ze słodkich migdałów. Przed nałożeniem olejku umyjcie włosy, nałóżcie odżywkę i po jej spłukaniu dopiero zaaplikujcie olejek. Róbcie to od samej nasady. Po nałożeniu pierwszej warstwy włosy należy przeczesać. Po około 10 minutach nakładamy drugą warstwę olejku, a po kolejnych 10 minutach jeszcze jedną. Należy jeszcze poczekać godzinę, a po tym czasie spłukać olejek i umyć włosy. Raz w tygodniu wykonajcie olejowanie na ciepło. A więc należy umyć włosy, nałożyć odżywkę, a po ich wysuszeniu lekko je zwilżyć sprayem aloesowym, a dokładnie wodą z dodatkiem aloesu. Na 2 łyżki żelu aloesowego przypada 10 łyżek wody. Składniki mieszamy i przelewamy do butelki z atomizerem i spryskujemy włosy. Teraz można już przejść do nałożenia olejku. Usiądźcie przed miską z parującą się wodą z naolejowanymi włosami. Po godzinie olejek zmywamy i myjemy włosy.

Odżywka z keratyną

Do regeneracji sprawdzi się odbudowująca odżywka do włosów z keratyną. Warto wiedzieć, że keratyna działa na włosy niczym cement, dobrze je spaja i uzupełnia ubytki. Rzeczywiście stosując odżywkę z keratyną można naprawdę mocno wzmocnić włosy i sprawić, że nie będą podatne na łamanie czy kruszenie. Przy czym pamiętajcie, że takiego kosmetyku należy używać codziennie i trzymać go na włosach przynajmniej przez godzinę. Po tym czasie wystarczy spłukać odżywkę letnią wodą. Ograniczcie także suszenie włosów czy ich stylizowanie na ciepło. Jeżeli używacie suszarki, to wybierzcie tę z jonizacją. Wcześniej jeszcze nałóżcie na włosy spray termoochronny. Z prostownicy czy lokówki zrezygnujcie przynajmniej na pół roku. Raz w tygodniu możecie zastosować na włosy odbudowę keratynową, co oznacza, że należy użyć wszystkich kosmetyków, które mają w składzie keratynę. Na początek myjemy włosy odżywką z keratyną, następnie myjemy włosy szamponem, a na koniec nakładamy ponownie odżywkę z keratyną, ale i emolientami.

Domowa maska jajeczna – przygotuj ją w domu

Oczywiście raz w tygodniu powinnyście zastosować także maseczkę jajeczną. Jest ona bardzo prosta w przygotowaniu, a przy tym wykazuje dużą skuteczność. Nie tylko odbudowuje strukturę włosa, ale go nawilża. Na początek do miski wbijamy jedno jajko, następnie dodajemy łyżkę oleju kokosowego. Oba te składniki mieszamy. W międzyczasie blendujemy jednego banana z 2 łyżkami soku z cytryny. Wszystkie składniki łączymy ze sobą, aż powstanie gładka masa. Maskę nakładamy na włosy od samej nasady, a także na skórę głowy. Po godzinie zmywamy ją letnią wodą i myjemy włosy metodą OMO. Na końcówki nakładamy jeszcze odrobinę olejku kokosowego.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij