rcmedical.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i urodzie.

Lifestyle

Pielęgnacja materaca – jak dbać o swoje łóżko, aby służyło dłużej?

Pielęgnacja materaca – jak dbać o swoje łóżko, aby służyło dłużej?

Urządzając sypialnię, zależy nam na tym, aby stworzyć komfortową, przytulną przestrzeń. Pamiętajmy jednak, że poza doborem najwygodniejszych materiałów, należy też zadbać o odpowiednią pielęgnację materaca i utrzymanie higieny snu. To również może wpłynąć na nasz komfort, dlatego sprawdź, jak dbać o swoje łóżko, aby służyło jak najdłużej!

Odkurzanie materaca

Nie ma wątpliwości, że to przede wszystkim w sypialni powinien panować porządek. Jest to miejsce, w którym spędzamy bardzo dużo czasu, odpoczywając i regenerując się. Dobrze jest zadbać nie tylko o ogólną czystość w pomieszczeniu, ale także o poszczególne elementy. Mowa tu oczywiście o łóżku, na którym śpimy. To, w jakim stanie ono jest, może znacząco wpłynąć na jakość naszego snu. Warto zatem o nie zadbać, aby wygodnie nam się wypoczywało oraz aby mogło służyć nam ono jak najdłużej. Warto zacząć od odkurzenia swojego materaca. Możemy sobie nawet nie zdawać sprawy z tego, jak wiele bakterii i drobnoustrojów znajduje się na powierzchni naszego łóżka. Wiele z nich przedostaje się też na nasz materac. Może być to kurz, resztki jedzenia czy inne zanieczyszczenia. Jeśli będziemy regularnie go odkurzać, nie dopuścimy do tego, aby te elementy przedostały się do środka materaca. Aby zapobiec zanieczyszczeniom, powinniśmy również wietrzyć materac. To zapobiegnie gromadzeniu się wilgoci i ewentualnemu rozwojowi pleśni. Kolejną czynnością, która korzystnie wpłynie na stan naszego materaca, jest jego obracanie. Dobrze robić to co około pół roku. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której jedna ze stron jest bardziej zużyta. Ta prosta rzecz może znacząco zwiększyć żywotność produktu.

Regularne pranie pościeli

W skutecznym uniknięciu wilgoci pomoże nam również regularne pranie pościeli. To kluczowa czynność, o którą należy się zatroszczyć, jeśli zależy nam na zachowaniu optymalnej higieny snu. Na pościeli znajduje się znacznie więcej zanieczyszczeń, jako że ma ona bezpośrednio kontakt z naszą skórą – kurz, martwy naskórek czy też pot i wytwarzana przez niego wilgoć wyrządzają tu znacznie większą szkodę. Z tego względu powinniśmy wrzucać pościel do prania systematycznie, najlepiej co około dwa tygodnie. Jeśli jednak posiadamy pupile, które czasami wskakują do naszego łóżka, należy robić to nawet częściej. Dzięki temu zapobiegniemy rozwijania się zanieczyszczeń, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na stan naszych artykułów sypialnianych.

Zainwestowanie w ochraniacz na materac i stelaż

Co jeszcze możemy zrobić, aby nasze łóżko służyło nam dłużej? Świetnym pomysłem będzie zainwestowanie w takie produkty, które pomogą nam w jego ochronie. Przydatnym elementem będzie stelaż, na którym będziemy mogli położyć nasz materac Hilding. Konstrukcja stelaża sprawi, że wygodniej będzie nam się spało, a do tego pozwoli materacowi oddychać. Co więcej, dzięki niemu nie będziemy musieli obawiać się powstania nierówności czy nieestetycznych wgnieceń. Równie ważny będzie ochraniacz na materac, który będzie stanowił barierę przed zabrudzeniami i zniszczeniami. Dzięki niemu zanieczyszczenia nie przedostaną się bezpośrednio do środka materaca. Ochraniacz to wspaniała opcja dla tych, którym zależy na jak najlepszej higienie snu. Podobne działanie będzie miało prześcieradło, należy jednak pamiętać, że je, podobnie jak pościel, trzeba regularnie prać.

Pielęgnacja materaca i dbanie o higienę snu to coś, o czym zdecydowanie warto pamiętać. Dzięki regularnemu praniu pościeli możemy zawsze cieszyć się świeżością i czystością. Odkurzanie materaca pomoże nam uchronić się przed drobnoustrojami, a zainwestowanie w ochraniacz sprawi, że będziemy mogli cieszyć się wysokim komfortem jak najdłużej!
 
 Artykuł sponsorowany

Udostępnij